« Úvod | Všechno letí »

Práce moc a kde je život?


Tak po dlouhé době zase pár řádků.

Spousta práce s minimum času na cokoliv včetně sebe. Nedovedu si představit jak bych to dělal kdybych měl nějakou rodinu o kterou bych se musel starat. Je pravda, že mám čtyřdenní týden, protože v pátek vyzvedávám Matěje ze školy, ale i tak když dělám míň než 10 hodin tak je to svátek. Otcové celistvých rodin pracujících v takovém tempu vůbec nemůžou vědět jak jejich děti vypadají. Snad jen z fotky v peněžence. A možná že o víkendu mají šanci děti zahlédnout.

Čím dál víc se mi do šedé kůry vtírá myšlenka, že je něco špatně. Kamarád který studoval v Austrálii a při škole dělal stěhováka vyprávěl, že z platu pomocného stěhováka bez problémů poplatil všechny náklady na život ze čtrnáctidenního platu a další dva týdny vydělával na cestování a na pohodu.
My se tady dřeme jak blbci a kolikrát nám nezbyde nic. Myslím, že by nám návrat trošku blíž k přírodě jen pomohl.

Ale teď něco z reálu. 24. budu bloumat po Poděbradech a bilancovat proč je to tak a nejinak a 25.12. jedeme s Matějem do Vrchlabí na Kněžický vrch na lyže a pak do Strážného na noc. Před třinácti lety (to zní hrozně - asi jsem už strašně starej) jsem tam čtvrt roku pracoval a jsem zvědavej jestli se tam potkám s někým známým.
A těším se na lyžování. Jezdím na lyžích od 5ti let (s pár letou pauzou s prknem na nohách) a po těch letech je to jako ježdění na kole.

SKI

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se