« Úvod | Životní změny »

Básničky

mistr_slova_8
Přidal jsem na stránky rubriku básničky a přidávám do ní "kousky", které jsem napsal ještě jako dítě. Budu je tam dávat postupně a rozhodl jsem se, že u nich budu uvádět přibližné datum vzniku (i když u málo z nich to mám napsané). A taky to znamená, že se nebudou objevovat na první stránce mezi aktuálními články.

Mám je sepsané do školního sešítku a pak po spoustě papírů a chtěl jsem je převést do psané podoby a pak mi taky přišlo líto si je "syslit" v šuplíku, když třeba můžou někoho potěšit.

Básničky byly takovou mojí terapíí (podobně jako tenhle blog) i když trochu jiného rázu. Psal jsem je holkám se kterýma jsem chodil a pak to byly básničky (dá-li se to tak říct), které vycházely z nějakého vnitřního zoufalství. Prostě ve chvíli, kdy mi bylo blbě jsem si sedl a sepsal jsem co se mi zrovna honilo hlavou, někdy se to rýmovalo jindy to byly jen slova naskládaná za sebou. Pomáhalo mi to. Pokud to nějak pomůže někomu z vás, bude to úžasné, pokud ne budu je mít alespoň sepsané pohromadě.

Budu rád za reakce na cokoliv. Klidně se i ptejte, odpovím.


Ahoj Štěpáne, líbí se mi tvůj blog a příspěvky v něm. Už ani nevím, jak jsem se na tvé stránce ocitla, ale věřím, že to tak mělo být. Zaujala mě rubrika básničky, kde vysvětluješ za jakých okolností vznikaly. Reaguji na to proto, že mám podobnou ,,aktivitu,,..Vždy, když mě něco trápí nebo naopak rozveselí (i když těch ponurých je více) mám najednou strašnou touhu to uvést do písemné formy, i když je to občas velice obtížné. Chtěla jsem se s tebou podělit o můj názor a smeknout před tebou. Nechybí ti v tomto směru odhodlanost se o své výtvory podělit s ostatními...a to je fajn. Možná mě to také jednou potká, ačkoliv se pro to nijak nepřičiňuji. Jen si v mozku uvolňuji místo pro další naléhavé myšlenky. Měj se krásně (doufám, že nevadí zvolené tykání pro první kontakt, ale snadněji se mi tak formulují slova). Ahoj

přidat komentář
TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se