« Úvod | Bezprostřednost, upřím... »

Děti

..... jsem špatný otec?

Nakonec jsme na loď vyrazili na rybník takže to dobře dopadlo a můžu pokračovat ve psaní.

Tak dneska jsem nechal svého skoro 7mi letého syna samotného hrát si u rybníka s ostatními dětmi a bral jsem jako samozřejmost, že se mu nemůže nic stát, protože 1.) je tam dalších 5 dětí, které pkud by se něco dělo tak buď by ho zvládly vytáhnout nebo by tak ječely, že by ze sousedního baráku někoho přivolali, 2.) v rybníce je hloubka asi 70 cm a náš mladík má něco přes metr dvacet, 3.) věřím mu, že není uplný blb a nebude riskovat víc než jeho otec, který se také dožil (bojím se napsat ve zdraví, ale jo .....) ve zdraví svých 33 let. Nepamatuju si jak to bylo v mých 7mi, ale tenkrát to bylo asi všechno trochu jinak.

Přišlo mi to v pořádku, až do chvíle kdy mi volala Matějova máma (moje bývalá žena), že chce s ním mluvit a já jsem jí řekl kde je a co dělá. V tu chvíli jsem si připadal jako největší zoufalec a nejhorší otec pod sluncem. Jak já si vůbec může dovolit nemyslet na co všechno by se mohlo stát. (já teda osobně se snažím většinu času nemyslet na to co by se mohlo všechno stát pač pokud bych to dělal tak mám daávno parádní vykachlíkovanej pokoj, svěrací kazajku a osobní asistentku v bílém připomínající zápasníka wrestlingu na vrcholu kariéry). Jednoznačně, ale beru že jsem ho tam neměl nechávat samotného (měl jsem práci o 150 m dál a neviděl jsem na něj) a že je to ode mně nezodpovědné spoléhat se na to že se mu nic nestane.

Tentokrát jsem měl kliku a dobře to dopadlo a ani na mně nebyla moc dlouho naštvaná. Tímto jí děkuji. Snad to příště zvládnu lépe. A slibuju že si budu příště domýšlet co by se mohlo stát, ale ne všechno, jen takové ty menší "neštěstíčka".

Strašně nerady bych, aby to celé vyznělo, že ona je hysterka a já úžasňák. Moc si vážím toho jak se o Matěje stará a jak to všehno zvládá, přestože jsem jí v minulosti nebyl ani trochu oporou. A jak mi ona pomáhá i dneska. Stačí pár slov. Jsem šťasnej za to jaká je (i když je mezi námi konec) a za to že mám takovýho skvělého kluka.

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se