« Úvod | Den 1. »

Den 2.

Zoo Chleby
Dneska to byla dřina. Mám teď na týden u sebe Matěje (jeho máma jela na týden na dovolenou). Ráno na mně skočil ve třičtvtě na devět, bylo to báječný se s ním moct pomazlit. Pak jsme dali snídani a blbli jsme. Je to s ním sranda, jen nemůžu pořád přijít na to proč jsem s ním vždycky tak pekelně unavanej. Kdybych skládal náklaďák uhlí tak by to nebyla taková únava jako po dvou hodinách s ním. Jsem normálně schopnej usnout v křesle ve dvě odpoledne. :-[:-M:-R

Po obědě (to mně zase naštval, protože se před obědem nacpal kuličkama do polívky a pak nechtěl jíst tu polívku :-]) jsme skočili do auta a jeli do Zoo do Chleb. Mají tam malé soukromé zoo - podrobnosti později.
Cesta v pohodě podle nacigace jen s malým zakufrováním, protože jsem zadal Krchleby místo Chleby (takový blbý jména - jak si to má člověk pamatovat:-C). Nakonec nám jakýsi pocestný poradil kudy kam a dobře to dopadlo.

Teď k tomu zoo. První překvapení (pro mně - maldíkovi to bylo fuk) je, že přímo sousedí s místním hřbitovem. Někde jsem se dočetl, že stojí na mítě bývalé fary (a to jsem byl docela rád, protože ty kosti co tam měli u orlů vypadaly celkem podezřele:-D).
Ale krom náhrobků u sousedů mně to celkem mile překvapilo. Bylo tam docela dost zvířat od makaka, přes orli, želvy, pávy, bažanty, papouchy a další. Největší atrakce bylo krmení koz ve výběhu společně se dvěma černými prasaty a pak krmení lam. Ke kozám a prasatům se mohlo do výběhu a musím říct, že z toho většího prasete (1,2m na délku a 0,6m výška) jsem měl zpočátku respekt když se mi pokusilo sežrat krmení i s rukou. Ale pak už jsme si udrživali odstup a byli jsem všichni v pohodě.

Nechci tady moralizovat, ale zase mně dostali někteří rodiče v zastoupení dětí. Když tam pobíhalo dítě, které vší silou mlátilo do králičí boudy jen aby králík vylezl a podíval se na něj nebo tlouklo do želvího krunýře, měl jsem sto chutí vystarovat tlouct do hlavičky rodiče těch dětí které tohle dovolí. To kdyby udělal Matěj tak ho asi roztrhnu jak hada. Jen na okraj hady tady v zoo nemají. :-]

Ale pozitivní zážitek převážil i díky pár pěkným maminám, které se bouhužel potulovali po zoo většinou ve společmnosti svých partnerů a po sběru obilných klasů (hra na kombajn) jsem nabrali směr Poděbrady hřiště u kostela.

Pak už cesta domů, večeře a pelech.

Zítra nás čeká náročný den. Ráno zubařka, pak na výleto/pracovní návštěvu. Matěj to má jako návštěvu a já tam budu dělat k jedněm lidem do Jestřabí Lhoty a odpoledne do bazénu do Kolína.

Good night.:-S

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se